KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688302
nr 1468 8302
Alexis Ankarcrona
(1825-1901), Sverige
Oljemålning, Sträckande änder. Signerad, daterad 1898. Olja på duk, 31x50, yttermått inklusive ram: 44x64 cm
Alexis Ankarcrona, svensk bildkonstnär född 1825, död 1901.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 18:11:40
21/5 12:33:58
900 kr
24/5 16:48:16
Alexis Ankarcrona
Läs mer om Alexis Ankarcrona